Yıldızların Rehberliğinde; Sevgililer Gününde Neler Yapabilirsiniz?

Şubat 12, 2017 | By Devamı

Herkese Merhaba!

Malum sevgililer günü yaklaşıyor. Hemen heryerde çarşaf çarşaf aman ne alsak ne yapsak diye yazılar çıkıyor karşımıza. Yazılarımda çoğunlukla şakacı ve espirili bir dil kullansamda zaman zaman realist olmaktada yarar görüyorum.

Birazdan okuyacağınız yazıda klasik; ”akrep burcu gizemli iç çamaşırlarını sever” gibi şeyler bulmayı umuyorsanız aşağıdaki eğlenceli  şarkıyı dinleyerek yazımın son paragrafını inceleyebilirsiniz.

Klasik olarak burçlar her ne kadar bizlere kişiliğimiz, hayattaki arzularımız ve motivasyonlarımız hakkında bilgi versede bütün bir astroloji haritası çıkarmadan aradaki ince nüansları ayırt etmemiz çok zor olabilir.

Koç burcu olan bir bayan eğer boğada gezegen yığılması var ise enerjik ve atak olmak yerine tembel ve lükse düşkün olabilir. Bu durumda karşımıza ‘ben ben ben’ diye seslenen ama oturuduğu kanepeden kumandaya uzanırken üşenen bir karakter çıkacaktır.

Peki siz bu kişiye spor ayakkabı mı almayı tercih edersiniz yoksa güzel bir gecelik takımı mı?

Hayır tabikide gecelik dediğinizi duyar gibiyim. Peki o zaman konuyu biraz daha genişletelim. Klasik bir astroloji haritasında cezbolduğumuz noktaları gösteren yengane burç Venüs tür. Finans, ilişkiler, sanat, güzellik anlayışı hep venüsün ihghşidir.

Ay ise duygusal olarak beslendiğimiz noktaları gösterir. Güneş burcu Yay, ay burcu Yengeç olan bir beyfendinin antika  merakı olduğunu görebilirsiniz. Zira geçmişe yönelik kalıplar duygusal anlamda tatmin sağlayabilir.  Buraya kadar anladıysak şimdi önemli kısma geçelim.

İlla hediye alalım diyorsanız venüsün ve ayın konumuna bakabilirsiniz. Yapı olarak benzer prensipleri simgelerler.

İlişki uyumları içinde benzer prensipler söz konusudur. Sizin gezegenleriniz ile partnerinizinki ne kadar uyumluysa ilişkiniz açısından da o kadar rahat hareket edebilirsiniz. Aksi halde birbirizin değer yargılarını anlamanızda zorluklar çıkacaktır. Evlilik içinde böyledir, iş ortaklığı yürütürkende.. Sinastri haritaları ve Composit birliktelik haritları hakkında danışmanlık ve bilgi almak isterseniz zeynhan@gmail.com adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Koç venüs; ilişkilerinde ben merkezci yapıda olabilir. Mekan seçimi, vb. konularda ipleri ona bırakmanızı veya istekleri yerine getirmeniz ilişkide ve kişisel münasebetlerde çok daha doğru olacaktır. Bu nedenle hediye vb. seçimindede doğrudan onun ilgi alanı olacak konulara odaklanmanız yeterlidir.

Boğa venüs; İlişkilerinde güven, stabilite arayışı ön plandadır. Bu kişiler haftalar öncesinden plan yapabilirler ve bu plana sadık kalınmasını isterler. Randevuya biraz gecikirseniz karşınızda öfkeden kuduran bir boğa burcu bulmanız olasıdır. Gerçek çiçekler, lüks hediyeler, pahalı mekanlar.. Evet Boğa bir sevgiliniz var ise lükse meraklı olabilir bilginize..

İkizler venüs; İlişkisinde ne istediği belli olmayan çift kişilikli karakterler bu gruptan çıkar. Yemeğe mi çıkalım yoksa diskoya mı gidelim derken şayet başka gezegen etkileri varsa kendinizi evde kanepe üzerinde film izlerken bulabilirsiniz. Venüs ikizler genelde maymun iştahlılığıyla tanınır. Okumaya yazmaya entellektüel aktivitelere katılmaya epey meraklıdır.

Yengeç venüs; Nostalji meraklıları. Ne kadar vintage akım varsa bu arkadaşlardan çıkar. Duygusal ve romantik tiplerdir, size yemek yapmaya çalışırlar bazen aşırı ilgiden boğulmanıza neden olurlar ama kolay kolay sevdiklerinden vazgeçmezler. Tarihi baylan pastanesine götürürseniz bu arkadaşları gözlerinin içi güler, birde tatlı ısmarlayın.

Aslan venüs; İlişkide gösterişi sevenler. Eğer ona kendini önemsiz hissettirecek birşeyler yaparsanız vay halinize. Bu arkadaşlar sürekli ne kadar mükemmel olduklarını duymak isteyebilirler. Bu nedenle siz siz olun hediye alamasınız bile onu önemsediğinizi gösteren davranışlarda bulunun.

Başak venüs; Venüsün en titiz hali. Bu konumdaki kişiler genelde ilişkilerinde karşı taraf için ‘sana nasıl yardım edebilirim’ fikri ile yaklaşırlar. Hizmet ve görev bilinçleri en üst düzeydedir. Bu nedenle davranış olarakta gösteriş ve atşeli kurlar yapmaktan ziyade onlara gündelik rutinlerinde yardımcı olduğunuzu hissettiren davranışlar yapmanız yeterli olacaktır.

Terazi venüs; İlişkilerinde ince denge oturtmayı başaran insanlardır. Esasen sanat ve eğlence kültürleride gelişmiştir. Bu nedenle zarif ve düşünceli hareketler onlar açısından da iyi olacaktır. Bir sergi etkinliği resim müzik veya arkadaşlarınızı içeren herhangi bir aktivite ile mutlu olabilirsiniz.

Akrep Venüs; Venüsün zor hali. Akrep ketum olduğu için kolay kolay ilişkilerde duygularını açmayabilir. Kıskançlık ve sahiplenme önplana çıkar. Akrep için seks  önemlidir olgusunu fiziksel seksten ziyade ruhsal entegrasyon olarak algılamanız daha doğru olacaktır. Bu nedenle akrep derin bir şekilde sevilmek ve aynı zamanda karşısındakine de güvenmek ister. İlişkinizi gözlerden uzak başbaşa yaşayacağınız ve ona özel olduğunu hissettireceğiniz herhangi bir şekilde mutlu olabilirsiniz.

Yay venüs; Felsefe yapmayı, gezmeyi tozmayı severler. Ateş grubundan oldukları için hemen her dakika hareket etmekten mutlu olurlar. Ona ilişkide ayak uydurmanız gerekir. Çok fazla sıkıştırılmayı sevmezler. Bu nedenle birlikte hareket edebileceğiniz gezip tozabileceğiniz aktivilere ikiniz içinde iyi olacaktır.

Oğlak venüs; Yine venüsün zor hallerinden birisidir. Kolay kolay kendini açmaz, üstelik duygusallıktan öte statü odaklıdır. Topluluk önünde nasıl gözüküyoruz, prestij vb. sorular kafalarında gezinir durur. Esasen ilişkilerinde olgunluk arayan tiplerdir. Biraz ruhsuz yazmış olabilirim ama venüs oğlak astrolog olarak çok sevdiğim bir konum değildir. İmkanınız var ise elinizdekinin en iyisini vermeye çalışın.

Kova venüs; Hayata karşı amaç bilinci gelişmiş tiplerdir. Bu nedenle yaptıkları işlerde dünyayı değiştirmek isteyen bir tavırları olabilir. Çoğunlukla fikirleri zamanın ötesindedir. Bilimkurgu vb. merakları vardır. Bazıları ise sosyal sorumluluk projelerinde yer alır. Bu kişi ile ilişkinizde sıradan kalıpları unutmanız gerekir. Tabiki beklentiler listesindede ona sıradanlıktan uzak imkanlar sunmanızda yarar vardır. Gösterişten ziyade amacı olan aktiviteler onları mutlu eder.

Balık Venüs; Venüsün en naif hali olabilir. Geniş bir hayal gücüne sahiplerdir. Duygusallıkla beraber, hayaller dünyasında kaybolabilirler. Zor yerleşimler var ise şayet ilişkilerinde bağımlı bir tablo çizeceklerdir. Bu nedenle ilişkinizde duygusal ve sevecen olmanız gereklidir. Öz burçları ne olursa olsun romantizm ve fekadakarlık temaları öne çıkacaktır. Bu insanlara özel olduğunu hissettirdiğiniz herhangi bir davranışınız dahi yeterli olur.

 

 

Kategori: Astroloji