Uzun Vadeli Kararlar Almanın Tam Zamanı! Mars Oğlak Burcunda..

Eylül 28, 2016 | By Devamı

Herkese merhaba, Hareketli ve güzel bir haftaya giriş yaptık. Venüs gizemli ve ihtiraslı akrep burcuna geçiş yapmışken, Mars’ta uzun vadeli çalışmalara ve ciddiyete aşina olan Oğlak burcuna giriş yaptı. Bu durumda hem ilişkilerde hem de bireysel çalışmalarımızda uzun vadeli aksiyonlar almak adına 8 kasım’a kadar zamanımızı verimli değerlendirme şansına sahip olacağız.libra-fullmoon

Yalnız daha öncede belirttiğim üzere aşağıda saydığım birkaç maddeden sakınmamızda yarar var.

-6 ekime kadar duygu, düşünce ve hareketlerimizde abartıya kaçmayalım. Öfkeyle kalkan 2 tekme 1 yumrukla oturuyor.

-11 Ekimden sonra özellikle 14-15 ekim  gergin enerjilerin maksimuma ulaştığı zamanlar, her alanda bireysel çatışmadan uzak kalın. Şemsiyenizi sadece yağmurdan korunmak için kullanın. Biliyorsunuz şemsiyeler kavgada  savaşmak üzere tasarlanmadı.

-18 Ekime kadar Venüs akrep burcunda;  bu nedenle ilişkilerde tutku, ihtiras, kıskançlık ön olanda olacak. Yeni aşklara yelken açacak, Akrep, Boğa, Yengeç ve Oğlak burçları görüyorum. Yukarıda da dediğim gibi  aşırı sahiplenici ve kıskanç olmayın. İsteklerde abartıya kaçmayın. Grinin bilmem kaç tonu diye bir kitap var mesela. Onu okumayın, Gözünüzü yormayın.

– 1 Ekimde terazi burcunda gerçekleşen yeni ay ilişkiler açısından keyifli, dengeli ve uzun vadeli durumları işaret ediyor. Güzel değerlendirelim. Hatta yanında da şu güzelim parçayı açabilirsiniz.

 

Haftanın enerjilerine genel bakacak olursak;

Pazartesi ve Salı günleri özellikle ideal görüşmeler yapmak adına uygun zaman dilimiydi. Salı öğleden sonra ay boşlukta olacağından önemli ve detay isteyen girişimleri Çarşamba sabah saatlerine bırakmak daha doğru olacaktır. Çarşamba günü ay başak burcunda olacağından özellikle detay isteyen işlerde ilerlemek açısından uygun bir gündeyiz. Yalnız öğleden sonra eneriler keyifsizleşiyor. Bu nedenle önemli işleri erkenden halletmenizde yarar var.

Perşembe günü için etkiler nispeten yumuşuyor, duygularımızı daha net ifade edeceğimiz ama yinede rasyonel olacağımız bir zaman dilimindeyiz. Bu nedenle saat 13:00 a kadar önemli işleri toparlayabiliriz. Bundan sonra ay boşlukta kalacak. Cuma günü 11:00 den itibaren terazi burcundaki ay yine gergin enerjilere sahip. Yanlış anlaşılmalara ve ufak tefek kazalara karşı dikkatli olalım. Cumartesi günü yukarıda yazdığım üzere keyifli bir yeni ay süreci olacak. Uzun vadeli kararlarımızda ve ilişkilerimizde uyumu yakalamak adına önem taşıyor. Öğleden sonra aşırı talepkar olmaktan ve güç savaşlarına girmekten kaçınalım.  Pazar günü sabahtan değişken ve gergin enerjiler devrede bu nedenle sevdiklerimize karşı anlayışlı olmakta yarar var. Yeni işlere başlamak için uygun bir zaman diliminde olmadığımızı belirtmek isterim.

Türkiye açısından 10 ekimden 9 kasıma kadar olan süreçte özellikle sınır komşuları ile alakalı konular, operasyonlar ve agresyon gündeme gelebilir. Yine silahlı güçler ile ilgili konular ve aksiyonlarda devrede olacaktır. Yalnız yukarıda yazdığım 14-15 ekim haftası sıkıntılı duruyor. Yabancı komşularımızla mülteci yada aranan kişilerin iadesi gibi kriz yaratacak konular gündeme gelebilir. İyi yönetilmesi gerekiyor.

Marsın oğlak burcunda ve venüsün akrepte olmasından Burçlar nasıl etkilenecek Kısaca göz atalım;

#KOÇ: Kariyeriniz  ve çalışma hayatınız hakkında uzun vadeli planlar yapma zamanı. Ancak üstlerinize karşı agresyondan uzak kalmanızda yarar var. Finansal anlamda aradığınız desteği bulabilirsiniz. Ancak aile içerisindeki düzeni ihmal etmeyin.

#BOĞA: Yeni projeler, yazılı- çizili anlaşmalar medya ve yayıncılık alanındaki faaliyetleriniz için uygun zaman dilimindesiniz. Yeni bir eğitim alabilir veya şehir dışına seyahatleriniz sıklaşabilir. İlişkiler açısından da şansınızın fazla olacağı bu zaman dilimini iyi değerlendirin.

#İKİZLER: Maddi anlamda aradığınız desteği bulacağınız bu donemde aşırı harcamalar yapmaktan da kaçınmanızda fayda var. Yeni iş teklifleri ve fırsatları kapınıza gelebilir. İyi değerlendirin.

#YENGEÇ: İlişkinizde insiyatif alacağınız bu dönemde partnerinizde karşı aşırı talepkar olmaktan ve çatışmalardan uzak kalmanızda yarar var. Yapacağınız projeler açısından partnerinizden destek görebilir yeni ortaklık yapısına gidebilirsiniz. Sağlığınızı ihmal etmeyin.

#ASLAN: Kariyeriniz ile alakalı konularda aksiyon alabileceğiniz bir zaman diliminden geçiyorsunuz. Çalışmalarınıza hız verebilirsiniz. Yeni projeler alarak kendinizi iş anlamında ispat edebilirsiniz. Yalnız sağlığınıza dikkat edin. Aile bireyleriniz sizden ilgi bekliyor. Evinizi güzelleştirmek adına uygun bir zamandasınız.

#BAŞAK:  Aşk hayatınız ve ilişkilerinizle alakalı hareketli bir dönem sizi bekliyor. Yeni birileri ile tanışabilir, yaratıcılığınızı kullanarak verimli çalışmalar yapabilirsiniz.  Çocuklarınız ile alakalı konularda sert ve otoriter olmayın. Yakın  çevrenizle iletişiminiz artabilir. Kısa süreli yolculuklara çıkabilirsiniz.

#TERAZİ: Eviniz ile alakalı konularda insiyatif almak isteyeceğiniz bir dönemdesiniz. Taşınabilir, evde tadilat yapabilir ve ailenizle alakalı bir takım durumları gözden geçirmeniz gerekebilir. Yalnız ebeveynlere karşı çatışmalardan  uzak kalmamızda yarar var. Maddi anlamda bu dönemde rahatlayacaksınız.

#AKREP:. Sosyal çevrenizde iletişim  trafiğiniz giderek artıyor. Kısa süreli seyahatlere çıkabilir, yakın çevrenizden bol bol destek görebilirsiniz. Yalnız aracınızın bakımını yaptırmayı ihmal etmeyin. İlişkilerinizde ise şans sizden yana olacak. Sosyal çevrenizde aranıp sorulabilir, size ilgisi olan kişiler ilgilerini belli edebilirler.

#YAY: Maddi anlamda elinizi güçlendirmek isteyeceğiniz bir süreçten geçiyorsunuz. Birikimlerinizi daha akıllıca değerlendirebilirsiniz. Fakat bu dönemde kendinizi biraz yalnız hissedebilirsiniz. Merak etmeyin bu dönem geçici.

#OĞLAK: Burcunuza geçen marsın etkisi ile her zamankinden fazla aktif olacağınız bir dönem sizleri bekliyor. Gerek ilişkilerde gerek kişisel yaklaşımınızda insiyatif almak isteyebilirsiniz. Yalnız aşırı talepkar ve agresif tutumdan uzak kalmanızda yarar var. Sosyal çevrenizde sizi arayan soran arkadaşlarınız olacaktır.

#KOVA: Bu dönem kendinizi biraz engellenmiş ve motivasyonsuz hissedebilirsiniz ama endişelenmeyin bu durum geçici. Sağlığınız ile alakalı kontrollerinizi yaptırmayı unutmayın. Bazı iş arkadaşlarınızın arkanızdan konuştuğunu görürseniz de şaşırmayın, hepsi aynı bu modellerden her yerde var. Çalışmalarınızda mutlaka kontrollü gidin.

#BALIK: Kariyeriniz ile alakalı harekete geçme zamanınız gelmiş gözüküyor. Yeni iş arayanlarınız bu dönemi iyi değerlendirebilirler. Yalnız otorite ve aile ile alakalı figürlerde çatışmaya gitmeyin. Kısa süreli seyahatleriniz olabilir.

 

Astrolog Zeynep HANSOY

Kategori: Astroloji