Türkiyeyi 2017’de neler bekliyor?

Ekim 28, 2016 | By Devamı

Herkese Merhaba!

Mundane astroloji dediğimiz ‘siyasi astroloji’  çalışmaya başladığım günden beri beklide en çok  üzerine ilgilendiğim konu olmuştur. Ülkelerin yıllar içerisindeki  gelişimlerini ve siyasi dinamiklerini anlayabilmek adına  tarihe dönüp bakmak gerekir.  Bir Astrolog gözüyle Türkiye Cumhuriyeti’ni kuruluşunun 93. yılında neler bekliyor sizler için madde madde inceledim!

cct

 

Öncelikle güneş dönüşü haritasında çalışan, devlet kadroları, memurlar, askerler, güvenlik güçleri gibi konular ön plana çıkmış gözüküyor. Bu nedenle sene boyunca  devlet kadrolarında önemli değişikler yaşanacaktır.

Yönetim sisteminin değişikliği ve başkanlık sistemi yüksek ihtimalli gözüküyor. Hükümet halktan beklediği desteği alabilir.

Muhalefet partileri ile alakalı ani ve beklenmedik gelişmeler mevcut, bir partinin kapatılması söz konusu olabilir, bununla beraber yargı ve alakalı kadrolarda yoğun bir düzenlemeye gidilecek.

Dış politika ile alakalı konuların son derece hassas değerlendirilmesi gerekiyor. Yeni siyasi desteklerimiz ve ortaklıklarımız olabileceği gibi, mevcut komşularımız ve ortaklarımızla dengelerin bozulması da söz konusu olabilir.

Piyasalar açısından kaygan zemin mevcut olacak bu nedenle tekrar altını çiziyorum riskli yatırımlar yapmayın çok yüksek miktarlarda kredi kullanmayın. Elinizdeki nakit parayı tutun.

Özellikle şubat ayında hem iletişim hem de basın yayın organları ile alakalı bir takım gelişmeler gündeme gelebilir.  Hükümetin önem vereceği konular gündemde olacak.

19 aralık ve 8 ocak arası özellikle hem dış diplomatik ilişkiler hem de güvenlik güçleri, memurlar ile alakalı eski mevzular gündeme gelecek. Ocağın ilk haftasından mart ayına kadar olan süreçte ülke adına yeni aksiyonlar alınacak. Hükümet hızlı açılımlar yapabilir.

4 mart 14 nisan arasında hükümetin rafa kaldırdığı eski bir konu tekrar gündeme gelecektir. Bu konu ile alakalı ani ve beklenmedik gelişmelerin olması da olası gözükmekte.

2016 Kasım ayı hem piyasalar hem de kadrolar, çalışanlar ve güvenlik güçleri için önemli bir ay olarak gözüküyor.  15 Kasım haftası hükümet açısından gergin, halkı tedirgin edecek bir durumda  geçebilir. Temkinli davranmakta yarar var.

Yukarıda bahsettiğim koşullar her ne olursa olsun, halkımızın birlik beraberlik içerisinde geçireceği huzuru ve bolluğu kucaklayacağı güzel bir sene olsun!

Haftalık öngörüler ve aylık yorumlar için beni takipte kalın!

Astrolog  Zeynep HANSOY

 

Kategori: Astroloji