‘’Ve Sonsuza Dek Mutlu Oldular..’’ İlişkilerde Karmik Dönüm Noktaları..Bölüm 1.

Ekim 12, 2016 | By Devamı

Ruh eşi, gerçek aşk, Romeo ve Juliet.. Adına her ne derseniz diyin beklide ‘Aşk’ hayatımızda yaşam enerjimizi, tutkumuzu en yoğun biçimde ateşleyen bizleri ayakta tutan kavramlardan bir tanesi. Hemen hepimiz Dünya üzerinde çıktığımız bu yolculukta  milyonlarca ruh arasından  kendimizi tamamlayacak, bize eşlik edecek bütünleşeceğimiz  partneri arıyoruz.lias

Çok klasik olarak hangi burçlar birbiri ile iyi anlaşır dersek ben burada 4 element içerisinden; Su ve Toprak gruplarını bir kapta, Hava ve Ateş gruplarını diğer kapta tutarım.

Yengeç, akrep,Balık, Boğa, Başak, Oğlak kendi içerisinde iyi anlaşırken.

Koç, aslan, yay, İkizler, terazi, kova da kendi içerisinde iyi anlaşmaktadır.

Bunun temel nedeni popüler astroloji kültürüne göre yukarıdaki burçların birbirleri dengeleri açısal yerleşimlerinin bulunmasından ibarettir.

Aslında Bireysel yaptığım astroloji danışmanlıklarında en çok aldığım sorular da Aşk, ilişkiler ve evlilik üzerine oluyor.  Geçmiş yaşamdan birbiri ile bağı olan çiftler karşıma geldiği gibi, birbirilerine yol arkadaşı olmaya söz vermiş kişiler ile de karşılaşıyorum.

Ancak dikkatimi çeken en önemli nokta ‘’burç ilişkileri’’ nden ziyade bu tarz ilişkilerde Neptün ve Satürn kontakları oluyor.

Neptün doğası gereği, romantizmi, affetmeyi, dağılmayı, kabulleniciliği temsil eder. İleri seviyede Neptün kontağı olan bir ilişki haritası ‘Bulutların üzerinde’ hissettirebildiği gibi ilerleyen dönemlerde aşırı affedicilikten ötürü ilişkinin dengesi bozulmuş duruma da getirebilir. Bir noktadan baktığımızda romantik duyguların içinde kaybolan birey, partnerini aşırı idealize etmekte, gerçekleri tam görememekte ve bu nedenle kendi bireyselliğini de kaybedecek hale gelmektedir.

Ancak bilmemiz gereken en önemli nokta ilişkilerde ancak ‘’birey’’ olduğumuz zaman mutlu olabileceğimizdir. Bu nedenle partnerinizle  haritanızda Neptün kontakları fazlaysa elde var bir!

Aynı şekilde Güney ve Kuzey ay düğümleri de haritalardaki karmik göstergelerin başında gelir. Ay düğümleri ile kontakta olan kişisel planetler çiftin birbirini geçmiş hayattan tanıdığı ve bazı durumlarda ise birbirini gideceklere yere kadar taşımakla yükümlü olduğunu işaret eder.

Yukarıdaki her iki durumda kişiler arasında yoğun ve romantik bir çekim yaşanır. Ancak mutlu bir ilişki yoğun romantik bir çekimin yanı sıra dengeye de ihtiyaç duyar.

İletişim (Merkür) bu arada önemli rol oynayan bir diğer faktördür.

Kendimizi ve duygularımızı ifade edemediğimiz bir ilişkide mutlu olma ihtimalimiz ne kadardır?

‘’Hiç’’ dediğinizi duyar gibiyim. Bu nedenle partnerinizle iletişim kurabilmek adına şayet aranızda yeterli uyum yok ise yeni teknikler geliştirmeniz gerekir.

Birbirinizi konuşarak anlayamıyorsanız yazılı bir iletişim yolu geliştirmeniz gerekir.

Son olarak en önemli nokta belki de  Saturn kontaklarıdır. Uzun süreli bir ilişkinin sırrı sorumluluk almaktan ve kendi bulunduğumuz sınırları çizmekten geçer. Bu durumda Saturn bize bir ilişki içerisinde toleransımızın nerede azaldığını, hangi alanlarda karşımızdakini affedebileceğimizi ve birbirimizi nerede sınırladığımızı ifade eder. Çoğu zamanda kişilerin birbirine karşı olan karmik yüklerini de gösterir. Bu nedenle iyi bir ilişki haritasında Satürn Kontakları olmazsa olmazımızdır.

Yukarıdaki bilgileri toparlayacak olursak, ideal ilişkinin yoğun bir romantizm ve çekimin yanı sıra

-Kişilerin bireyselliğini koruduğu

-Saygı kavramının olduğu

-Sağlıklı iletişimin kurulduğu

Üç maddeye sahip olması gerekir.

Ancak bu koşullarda ileri yaşlara kadar bir arada ve anlayışla partnerimizle olan ilişkimizi sürdürebiliriz.

Tabi ki ten uyumu ve cinsel çekim yine eşleşim haritaları üzerinde gözüken çok önemli bir diğer göstergedir ancak bunu yazımın ikinci bölümünde inceleyeceğiz.

Sevgiyle Kalın

Astrolog Zeynep HANSOY

Kategori: Astroloji