Krallar Tahta Çıkıyor! 2017’nin Son Güneş Tutulması Burcunuzu Nasıl Etkileyecek?

Ağustos 20, 2017 | By Devamı

Hepimizin bildiği üzere 2017’nin son güneş tutulması pazartesi günü 21:26 ‘ da gerçekleşiyor olacak. Doğası gereği tutulmalar temas ettikleri alanlarda ciddi anlamda değişimler, hızlı ilerlemeler yaratan cinstendir. Bu nedenle böyle zamanlarda meydana çıkan enerjiyi doğru yönlendirmek hepimiz için hayati önem taşır. Bilincinde olarak üzerine eğildiğimiz her alan hayatımıza olumlu bir dokunuş olacaktır.

ECS

Aslan burcunda gerçekleşen Güneş tutulması özellikle isteklerimiz, tutukularımız, yaşama sevincimiz, kendimizi hakim hissettiğimiz ve otorite olduğumuz alanda daha fazla parlamamıza, dikkat çekmemize destek verecek enerjileri sahip. Ancak burada anahtar nokta ”Hırsına yenik düşmemek” bkz: Regulus.

Gerekli alanlarda hepimiz üzerimize düşen görevleri doğru adımlarla yerine getirebilirsek ben bu tutulmanın gayet olumlu etkiler taşıdığını düşünmekteyim.

Tabi gözden kaçırmamız gereken bir iki nokta daha var;

-Geçmişe dönük konularda olayların iç yüzünü daha net görebiliriz. Bu durumda hakkımızda hayırlı olmayan bir konu daha geriye gidecektir.

-Gidişatını anlayamadığımız ani olaylar gündeme gelebilir. Sevgiyle kabul ettiğimiz takdirde uzun vadede bu olayların hayatımızda olumlu etkiler yarattığını farkedebiliriz.

-Hayatımızda önem verdiğimiz konularda insiyatif almalı, açık yürekli, cömert ve sevecen davranmalıyız. Ancak ne olursa olsun kibir vb. duygulardan uzak kalmalıyız. Aksi halde problematik durumlar oluşabilir.

Global anlamda daha önce bu konuları beraber irdelemiştik ancak kısa kısa not düşeceğim.

-Tutulma bireyselde olumlu olsada özellikle dünya liderleri, reform vb. konularda agresif etkiler içeriyor. Çok büyük felaket olmasada aslan etkisi taşıyan ülkelerde, yöneticilerde gürültü patırtrı kopabilir. Bu dönem yavaş yavaş mevcut düzenin çözülmeye başladığı bir dönem. Önümüzdeki 10 yıllık süreçte güç dengelerinin değişeceğini söyleyebiliriz.

-TC açısından özellikle iletişim, radyo tv vb kanallarda önemli düzenlemeler, çalışmalar ve araştırmalar meydana gelebilir. Bu araştırmalar geçmişe dönük yasal ve hükümetle ilişkili davalar olabileceği gibi yeni çalışmalar ve atılımlar üzerinede alakalı olacaktır.

-Halen yeni bir muhalefet partisi beklentim var.

-Borsa açısından ay boyunca olumlu etkiler mevcut. Ülke sınır komşulaır ile verimli iş birlikleri yapılabilir. Ekonomik destek olabileceği gibi ortaklaşa işler (NATO vb) gündemde yer tutacaktır.
-Kadınlar ve cocuklar, özellikle çalışan memur kadın, sağlık personeli ve gençler ile alakalı önemli yasa düzenlemeleri gündeme gelebilir.


-Sanat gösteri dünyası ile ilgili mevzular söz konusu olabilir. Sevilen bir sanatçı ile alakalı üzücü bir haber alabileceğimiz gibi tiyatro sinema tv gibi alanlarda düzenlemeler gündemde olacaktır.


-Tutulmanın izlendiği alanlarda geniş çaplı yeryüzü hareketlenmeleri olabilir. Ancak TC içinde yıkıcı bir deprem beklemıyorum.

Şimdi burçlar açısından yorumlayacak olursak;

KOÇ: Bu dönemde özellikle aileniz, ev yerleşiminiz, aşk ve sevdiklerinizle paylaşacağınız konular hakkında söz sahibi olmak isteyebilir ve harekete geçebilirsiniz. Yer değişimi vb. olabileceği gibi çocuk sahibi olmak isteyen koçlar içinde uygun bir dönem. Aşk vb. gönül konularında gurura kapılmayın. Aksine yapıcı olursanız mutlu olabilirsiniz.

BOĞA: Tutulma yakın çevreniz, kardeşleriniz ve ev gibi konularda kendisini hissettirecektir. Bu nedenle kısa süreli yolculuklasr yapabilir. Sevdiklerinizin sizden destek beklediğine şahit olabilirsiniz. Sevginizi ve cömertliğinizi onlardan esirgemeyin. Tamamlamanız gereken eğitimlere mutlaka vakit ayırın. Sosyal medya olsun iletişim kanalları olsun bu araçlarla alakalı yapacağınız yeni projeler gündeme gelebilir.

İKİZLER: Maddi konularda ufaktan sıkıslamalar ve zorlanmalar baş gostermıs olabılır. Ancak bu dönem geride kalmak üzere bu nedenle elinize geçen fırsatları projelerı ıyı değerlendırmelısınız. Iletısım, yazılı, çizili sosyal medya alanlarında size güzel teklifler gelebilir. Yine kısa süreli seyahatler yapmanız gerekiyorsa ihmal etmemenizde de yarar var.

YENGEÇ: Kişisel ihtiyaçlarınız ve maddi konular hakkında önemli ölçüde denge kurmanız gerekebilir. Özellikle ilişkilerdeki tutumunuzu tekrar gözden geçiriseniz, doğru adımları atabilirsiniz. Maddi anlamda uzun süredir beklemekte olduğunuz desteği görebilir, bu destek sayesinde beklemekte olduğunuz adımları atabilirsiniz.

ASLAN: İlişkileri açısından evlilik yolunda adım atabilir, mevcut ilişkilerini daha da sağlamlaştırabilirler. Sağlıkları konusunda biraz özenli olmalarında fayda var. Kalp sırt dolaşım tansiyon gibi problemler gündeme gelebilir. Arzuladıkları pek çok alanda kendilerini ortaya koyabilirler.

BAŞAK: Sosyal çevreleri hakkında biraz hayal kırıklığına uğrayan başak burçları için bu dönemde yeni fırsatlar, yeni arkadaşlıklar gündeme gelebilir. Özellikle yanlız hissediyorlarsa bu etki eylül ayının gelmesi ile ortadan kalkmış olacak. Sağlık açısından biraz daha dikkatli olmanızda yarar var. Kalp,yüksek tansiyon gibi konular gündeme gelebilir.

TERAZİ: Aşk ve ilişkiler konusunda biraz hareketli bir dönem söz konusu olabilir. Aynı durum sosyal çevrenizdede kendinizi gösterecektir. Size yardımcı olacak yeni insanlarla tanışabilir, onların desteğini alabilirisiniz. Yanlız aşırı derecede kibirli tutumlardan kaçınmanızda özellikle ilişkiler konusunda gurur yapmamanızda fayda var.

AKREP: Kariyer anlamında ciddi anlamda insiyatif almak isteyeceğiniz bir dönem sizleri bekliyor. Mevcut işinizde devam kararı alabileceğiniz gibi çantamı alıp gideyim zaten bana burda gelecek yok hisside gündeme gelebilir. Her iki durumdada tutum olarak daha önce dediğim üzere kibirden kaçınmakta, aksine insiyatif almanızda yarar var.

YAY: Yurtdışı seyahatler, eğitim öğretim ticari ilişkileri içeren pek çok konuda karşınıza önemli fırsatlar gelebilir. Mevcut durumu sağlıklı bir şekilde gözden geçirmenizde yarar var. Detayları doğru incelemeli ve analiz etmelisiniz.  Devam eden mahkeme vb surecler varsa adınıza olumlu sonuclanabilir.

OĞLAK: Maddi konularda ciddi anlamda insiyatif almanız gerekebilir. Beklemekte olduğunuz maddi desteği, kredi, borç vb konuları toparlamanız için uygun zaman dilimindesiniz. Alım satım beklemediğiniz konularda elinize para geçebilir. Yatırımlarınızı doğru değerledirebilirsiniz. Ancak eylül başına beklemenizde yarar var.

KOVA: ilişkiler evlilik vb. pek çok konuda önemli adımlar atabilirsiniz. Hayatında ciddi bir ilişkisi olmayanlar için yeni başlangıçlar yapılabilir. Aynı zamanda iş anlamında size destek olacak bir iş ortağının çıkmasıda an meselesi .

BALIK: İş ve çalışma hayatı gibi konularda aksiyon almanız gerekebilir. Mevcut işiniz daha fazla size hizmet etmiyorsa sonlandırmanız söz konusu olacaktır. Aynı şekilde işiniz açısından yeni bir dönemede adım atmış olacaksınız. Her son bir başlangıçtır. Bu arada sağlığınız açısından dikkatli olmanızda yarar var. Gereksiz efor sarfetmek bünyenizi yorabilir. Bu nedenle kontrollerinizi ihmal etmeyin.

Astrolog Zeynep HANSOY.

 

 

 

 

Kategori: Astroloji