Jupiter Terazi Burcuna Geçti! Peki Sizi Neler Bekliyor?

Eylül 11, 2016 | By Devamı

Herkese merhaba,

Hepimizin bildiği üzere geçtiğimiz hafta Jüpiter terazi burcunda yaklaşık 1 yıl kadar sürecek olan seyahatine başladı. Astrolojide iyicil olarak adlandırdığımız Jüpiter bulunduğu alanda ve ilgili burcun temsil ettiği konularda genişleme, bolluk ve şans getirir.

Tabi bu  genişleme getirdiği şey bol bol para biriktirmenin yanı sıra bankadan fazla fazla çekeceğimiz kredilerde olabilir. Bu nedenle Jüpiter gibi süper şanslı bir gezegenin nereye körükle gittiği de önem taşıyor. Terazi prensip olarak, adaleti, eşitliği, sanat ve uyumu, ilişkileri; global perspektiften bakınca hukuk, adalet, diplomasi gibi konuları işaret eder.

İyi haber Teraziler ve yükselen teraziler 2017 ekime kadar statuleri ile alakalı değişimler yaşayabilir.cam

Nasıl? Bekarlar evlenebilir, kimisi anne-baba olabilir, terfi , ünvan, derece bekleyenler aradıklarını bulabilirler. Yalnız özellikle teraziler ve hava grupları kilo konusunda dikkatli olmalılar. Jüpiterin bir özelliğide geçtiği elemente kilo aldırabiliyor olmasıdır.

Jüpiter terazi Burçlara nasıl etki edecek dersek

KOÇ: Evlilik için uygun zaman, Evlilik ortaklık ve ilişkiler konusunda pek çok fırsat karşınıza çıkabilir. Ancak partnerinizi ve ortaklığınızı uzun vadede iyi analizlemenizde yarar var.  2017 ekime kadar yeni oluşumlar içerisinde olabilirsiniz.

BOĞA: İş ve çalışma hayatı konusunda yeni ve cazip fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Teklifleri güzel değerlendirin. Makul olanı bulun ve aceleci olmayın. Kazancınız açısından da yeni gireceğiniz iş destek olacaktır.

İKİZLER: Jupiterin konumu aşk ve ilişkilerinizde gözle görülür bir hareketlilik getirecek. Yeni kişilerle tanışabilir, dillere destan bir ilişki yaşayabilirsiniz. Ayrıca çocuk sahibi olmak isteyen ikizler 2017 ekime kadar şanslı dönemdeler. Sevdiğiniz veya istediğiniz bir hobiye başlayabilir, hobinizi prof. Mesleğe çevirebilirsiniz.

YENGEÇ: Ev alım satımı arazı, emlak gibi konularda bu yıl şanslısınız. Yaşadığınız yeri değiştirebilir, başka şehre geçebilir ve sizi mutlu edecek mekanlarda bulunabilirsiniz. Elinizdeki gayri menkulu satmak içinde uygun bir zaman dilimi. İş tercihlerinizde bu yıl daha ince eleyip sık dokuyun.

ASLAN: Sosyal çevrenizde yıl boyu hareketlilik artacaktır. Yeni yerler gezebilir, hem eğitim hemde sosyal medyada adınızdan sıklıkla söz ettirebilirsiniz. Uzun süredir almayı planlayanlar için araba alma vakti.

BAŞAK: Maddi kazançlarınızda bu yıl gözle görülür artış meydana gelecek. Ancak kredi ve banka kullanımı konusunda dikkatli olmanızda yarar var. Aileniz tarafından ciddi anlamda maddi destek alabileceğiniz gibi, iş ortağınızda sizlere destek sağlayabilir.

TERAZİ: Yılın en şanslı burcu olan teraziler sene boyunca jupıterin nimetlerinden faydalanabilir. Hem evlilik hemde kariyer anlamında bekledikleri fırsatı bulabilirler. Bekarlar evlenebilir, çalışma hayatında aktif rol alanlarda istedikleri terfiyi alabilir. Ancak kilo konusunda dikkatli olmakta yarar var.

AKREP: Bu sene gözle görünür olmasada ruhsal anlamda kendinizi çok rahat hissedeceksiniz. Geçtiğimiz yıllarda yaşamış olduğunuz depresyon kendini geride bırakıyor hem hayatı hemde varoluşunuzu başka bir perspektif üzerinden değerlendirebilir, ruhsal genişlemeye ulaşabilirsiniz.

YAY: Sosyal çevrenizdeki hareketlilik bu yıl her zamankinden fazla olacak. Ayrıca iş anlamında sizlere yardım edecek yepyeni arkadaşlarla tanışabilir, hatta aşık bile olabilirsiniz. Ancak maddi konularda bu yıl abartıdan uzak durun. Bütçeniz zorlanmasın.

OĞLAK: Kariyer ve iş hayatında bu sene aradığınız fırsatları bulacaksınız. Büyük ihtimalli terfiniz veya statu değişiminiz gündemde olacak.  Bu nedenle çalışmalarınıza ara vermeden devam edin. Yalnız depresif ruh haliniz hayattan zevk almanızın önüne geçebilir ve sizi iş odaklı kılabilir. Bu nedenle zaman zaman dışarı çıkmayıda unutmayın.

KOVA: Yüksek eğitim öğretim, yurtdışı ilişkiler, yeni eğitim alanları gibi konularda bu yıl şansınız açık olacak. Bu nedenle üzerinde çalışmak istediğiniz her ne varsa bu sene başlayın. Sakın ertelemeyin. Bu yıl üzerine çalıştığınız konularda başarı şansınız oldukça yüksek.

BALIK: Maddi konularda Jüpiter siz sevgili balıklara fırsatlar sunmaya devam edıyor. Bu yıl ozellıkle başkalarının maddi kazançlarından yana epey şanslı olacaksınız. Ortağınız veya eşiniz  size beklediğiniz maddi desteği sunacaktır. Ancak yinede fazla abartılı olmayın.

 

Türkiye açısından bakılınca özellikle ülkenin temelinden,kuruluşundan ve muhalefetle alakalı kısmından jüpiterin geçişi yeniden yapılanmayı ve adaleti getirebilir ancak abartılı durumlar yarattığını söyledik. Bu durumda kantarın topuzunun bıraz kaçması ozellıkle yapılanma ıle alakalı konularda daha az realıstık ve abartılı durumların yaşanmasına neden olabilir. Pozitif anlamda toprak mahsülleri açısından verimli bir yıl olacaktır. Yay burcundaki satürn özellikle 2017 boyuncada memurlar askerler devlet kadroları gıbı alanlarda cıddı yapılanmaların ve karmanın ortaya cıkacağını işaret ediyor.

Astrolog  Zeynep HANSOY

Kategori: Astroloji