Fırsatları Değerlendirmeye Hazır mısınız? 11 Şubat Ay Tutulması ve Burcunuz

Şubat 6, 2017 | By Devamı

Herkese merhaba!

Şubat ayı 2017’nin özeti olacak nitelikte enerjileri ve olayları içerisinde barındırıyor. Bu nedenle astrolojik açıdan önemli bir aya giriş yaptığımızı söyleyebilirim. Önümüzdeki 6 aylık süreçte hayatımızın pek çok alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, önemli kararlar almanız gerekebilir. Nitelik olarak korkmadan kendimizi öne atacağımız sonrasında uzun vadeli kararlarla devam edeceğimiz bir dönem var önümüzde. Tutulma esnasında spica adını verdiğimi iyicil sabit yıldızın da etkisi olacak. Bu nedenle Aslanda gerçekleşecek bu tutulma ile birlikte özellikle hayallerimizi, kalbimizin arzuladıklarını gerçekleştirmek için önemli kapılar aralanabilir.YESS

Peki biz bu fırsatları değerlendirmek için ne kadar hazırız?

Aslan kova akrep ve Boğa burçlarının bu tutulma sürecinde konfor alanlarından biraz uzaklaşmaları yeniliklere açık olmaları gerekiyor. Aynı şekilde Balık, Başak, Yay, İkizler gibi değişken burçlarında daha kararlı olmaları gerekmekte. Koç, yengeç, Terazi ve oğlak burçları ise bir miktar gerginlik deneyimleyebilir. Ancak bu durum uzun sürmeyecektir.

Kısmet ve bolluk gezegeni olan Jupiter ise yaklaşık 4 aylık süreçte geri harekette olacak. Bu durumda geçmişe dönük olarak kaçırdığımız fırsatlarla karşılaşabiliriz. İlişkilerde, hukuki süreçlerde adalet ve denge gibi kavramları baştan sorgulayacağımız bir zaman dilimi olacaktır.

Tutulmayı global olarak inceleyecek olursak, izdüşümün gerçekleştiği bölgelerde Asya, Pasifik, Atlantik, Afrika, Hint okyanusu depremler, tsunamiler ve  tektonik hareketlenmeler söz konusu olabilir. Liderler açısından özellikle sabit burçlarda gezegenleri olanlar önemli sınavlar, yönetimsel mücadeleler verebilir.

Türkiye açısından haritayı ele aldığımızda; özellikle iktidar partisinin önemli noktalarda insiyatif alarak hareket edeceğini söyleyebiliriz. Yeni yasa düzenlemeleri, kanunlar iletişim, haberciler, gazeteciler, ulaşım yolları ile alakalı konuların ön plana çıkacağı bir şubat ayı olacak. Dini ve hukuksal kavramlar, idealler ve amaçlar doğrultusunda hareketliliğin artacağı bir görüntü var. Halk normale göre gergin ve sıkıntılı olabilir. Hareketlilik ani bir takım tepkilerin gösterilmesi olası gözüküyor. Bu nedenle milletçe hepimizin sağ duyulu davranmasında yarar var.

Burçlar için değerlendirme yaptığımız zaman;

KOÇ: İlişkileriniz, aşk hayatınız ile alakalı önemli insiyatifler alacağınız bir zaman dönem. Hem sosyal çevrenizde hareketlilik artıyor, hem de gelecek ile alakalı önemli ve güzel planlamalar yapabilirsiniz. Kalbiniz boş ise size ilgi gösteren birileri ortaya çıkabilir. Ayrıca çocuk sahibi olmak adına da uygun dönemdesiniz. Gerginliğinizi bu dönemde kontrol edin.

BOĞA: Aileniz, yaşadığınız alan, şehir gibi konularda önemli değişimler meydana gelebilir. Başka bir şehirden iş teklifi alabilirsiniz. Satmayı düşündüğünüz eviniz, emlak arazi vb. arsanız var ise süreç adınıza olumlu sonuçlanabilir. Yalnız bu ara kendinizi biraz motivasyonsuz hissetmeniz olası gözüküyor. Çevresel koşulları çok zorlamayın.

İKİZLER: Yakın çevrenizde iletişiminiz artabilir. Yazılı ve sözlü anlaşmalar yapabilirsiniz. Yapacağınız çalışmalarda özellikle arkadaş çevrenizin desteğini almanızda olası gözüküyor. İş anlamında yeni fırsatlara odaklanacağınız ve karşınıza çıkan fırsatları verimli değerlendirmeniz gereken bir aydayız.

YENGEÇ: Maddi anlamda uzun süredir almayı beklediğiniz desteği bu ay görebilirsiniz. İş konusunda yeni proje başlangıçları yapmanız ve isminizi duyurmanız söz konusu olabilir. Ortağınızın maddi kaynakları olsun, toplu para ve kredi alımı olsun, iş için yapacağınız girişimler olsun önümüzdeki 1 aylık süreçte daha rahat hareket edebilirsiniz.

ASLAN: Kişisel anlamda hem ilişkilerinizi hem de ideallerinizi gözden geçireceğiniz önemli bir ay sizleri bekliyor. İlişkinizde ciddiyet için önemli adımlar atabilir, ilişkinizi yoluna koymak adına çaba sarfedebilirsiniz. Ayrıca eğitim öğretim uzak yerlere sehayatler gibi geçmişe dönük tamamlanması gereken konular gündemde olacaktır.

BAŞAK: Bu tutulma ile beraber özellikle bilinçaltı korkularınız sağlığınız dostunuz düşmanınız gibi kapalı alanda kalan ve sizlerin dahi fark edemediği bir takım önemli konular gündeme gelecektir. Sağlığınız ile ilgili rutinlere dikkat etmenizde yarar var. Beklemekte olduğunuz para var ise bu ay onuda alabilirsiniz.

TERAZİ: Sosyal çevrenizde önemli gelişmeler söz konusu olabilir. Yen bir arkadaş grubuna veya sosyal çevreye girerek ilişkileriniz adına önemli aksiyonlar alabilirsiniz. Ayrıca yeni girdiğiniz çevre içerisinde hayatınıza anlam katacak kimselerle karşılaşmanızda mümkün.

AKREP: Kariyerinizle alakalı önemli ölçüde insiyatif kullanacağınız bir dönem var önünüzde. Bu nedenle söz konusu alanlarda yeni başlangıçlar yapabilir, kariyer anlamında güzel fırsatları değerlendirerek sağlam adımlar atabilirsiniz. Ayrıca evinizle alakalı düzenlemeler dikkatinizi çekecek. İş yerinizde birebir kimse ile tartışmaya girmeyin.

YAY: İlişkilerinizi toparlamak için uygun dönemdesiniz. Sosyal çevrenizde kendinizi gösterebilir aynı zamanda, beğeniniz olan kimse ilede münasebetlerinizi yoluna koyabilirsiniz. Ayrıca yakın çevrenizde hareketlilik artabilir. Eğitim öğretim, idealler ve ticari amaçlar üzerine seyahatler yapmanız olası gözüküyor.

OĞLAK: Yer değişimi ev alım satım gibi konular bu dönemde gündeminizde olacaktır. Aynı şekilde maddi anlamdada beklemekte olduğunuz toplu para kaynak yönetimi kredi ve emlak ile ilgili işler gündeminize düşecek, yanlız özellikle baba figürü olsun otorite figürü olsun bu kişiler işe tartışma içine girmemenizde yarar var.

KOVA: İkili ilişkilerinizde önemli kararlar alabilirsiniz. Mevcut ilişkiniz ciddiyete doğru giderken hiç beklemediğiniz kişilerden de evlilik teklifleri almanız olası gözüküyor. Bu döenmde yakın çevrenizle olan iletişiminizede dikkat edin. Yanlış anlaşılmalar oluşmasın. Her türlü yayıncılık vb konular açısından uygun dönemdesiniz.

BALIK: İş yerinizle alakalı konularda önemli kararlar almak isteyebilirsiniz. Özellikle yeni iş fırsatları yer değişimi gibi konular bir parça öne çıkacaktır. Gelecek olan fırsatları iyi değerlendirmenizde fayda var.  Maddi konulardan yanada şanslı olduğunuz bir dönemi yeni bir projeye başlayabilir veya terfi alabilirsiniz.

Güzel bir şubat ayı geçirmemiz dileğiyle..

Astrolog Zeynep HANSOY

Kategori: Astroloji