Başak Burcunda Güneş Tutulması: Gökyüzünde Son Perde

Eylül 1, 2016 | By Devamı

Herkese merhaba,

Temmuz ayından beri bahsettiğimiz ve yılın en önemli gökyüzü olaylarını içeren eylül ayı geldi çattı. Üzerine pek çok şey yazılıp çizildiği için mümkün olan en kısa yolla sizlerle paylaşacağım.

Başak burcunda gerçekleşen güneş  tutulması kadersel noktalara temas ettiğinden ağustos ayından beri deneyimlediğimiz ve ‘’kriz’’ gözü ile baktığımız pek çok olayın aslında hayatımızda belirli bir perspektifte daha doğru bir yolda ilerleyebilmemiz adına ‘kadersel’ ve ‘hayrımıza’ olduğunu kabul etmemiz gerekiyor.

Yani bu tutulma hayatımızda hangi alanda kriz yaratıyorsa bu durumun bizlerin ileride daha büyük ve daha önemli bir takım olayların başlangıcını işaret ettiğini bilmemiz gerekli. Özellilke birkaç gün önce yaşanan saturn&mars birlikteliğinin tetiklemiş olduğu olayların sonucunu net olarak görebileceğimiz bir zaman dilimi olacak. Tutulmadan en çok Başak, Balık ve Yay burçları  etkilenebilir.

Bu arada Merkür başak burcunda gerilemeye devam edıyor. 22 eylüle kadar sürecek olan gerileme nedeni ile  yenı çalışmalar veya anlaşmalar yapmak yerine  elimizde mevcut olanları bitirmemizde yarar var. Başak titiz ve analitik bir alanı temsil ettiğinden kılı kırk yarmamız söz konusu olabilir.

İlişkiler, finans ve uyumdan yana olan gezegen Venüs ise 23 eylüle kadar terazi burcunda geziniyor olacak. Teraziler, koçlar ve ikizler burçları ilişkiler ve aşk adına keyifli bir zamanda olacaklardır.

Yalnız Neptün ve saturnun sert açıları halen devam edıyor. Bu nedenle kitlesel boyutlarda kafa karışıklıkları, isyan, kargaşa, yanılma dini konularda değişik durumlar, dolandırıcılık gibi olaylar gündeme gelebilir. Toplu zehirlenmeler veya denizin derinliklerinde meydana gelecek olan tektonik hareketlilik, deniz kazaları, ulaşım yollarında kargaşa, kullanılan herhangi bir karayolu veya deniz yolunda sorunlar dikkat çekebilir.

Yukarıda bu kadar felaket senaryosu yazarken astrologunuzda kafası karışmadı değil arkadaşlar; uygun kelimeleri seçeyim derken anlam kargaşası yaratmış olabilirim.

sun6

Eylül ayını 3. Sayfa haberi gibi özetlemek istersek;

‘’ 3 başlı bir zürafa hayvanat bahçesinden kaçtı;  belediye ekipleri yakalama çalışmaları başlattığı sırada  zürafanın kafesinden çıkan tanksavar mermileri  halkta panik yarattı, Zürafanın uzun süredir  Afrika bozkırlarına kaçmak için plan yaptığı öğrenildi.’’ şeklinde bir eylül ayı geçirebiliriz.

Evet.

Çokta memnun olmadığım bu gökyüzü tutulma olayını Geride bırakmak gerekirken arkasına dönüp bakanlar için şu parça ile özetliyorum

Apocalyptica sevenler dinleyebilir.

Türkiye açısından değerlendirmek gerekirse.  Tutulma yukarıda da bahsedildiği üzere özellikle iletişim kanalları medya, basın yayın organları ve ulaşım yolları ile alakalı durumlar yaratabilir. Medyadan önemli isimler, gazetecilerle alakalı haberler , skandal belgeler duyabiliriz. Deniz kazaları hem global hem Türkiye için, aynı şekilde karayolu ve deniz yolu problemleri oluşabilir. Batan mülteci botları haberleri görmemeyi tercih ederiz.

Borsa açısından spekülatif durumlar oluşması olası gözüküyor. Yatırım yapmak, kredi çekmek vb. durumlar için uygun dönemde değiliz. Devletin derinliklerinden gelen gizli konular ortaya çıkabilir.

Bu kadar gizem ve absürd durum olasılıklarını bir kenara bırakarak burçlara olan etkisini de kısaca özetleyelim:

Koç: İş ve çalışma alanında tamamlanması gereken bir takım eski projeler önünüze gelebilir. Ofis arkadaşlarınızla sürtüşmeyin. Sağlığınıza özen gösterin. Ticari anlaşmalar, yeni projeler konusunda biraz daha dikkatli olmalısınız. İlişkiler açısından sevdiğinizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

Boğa: Aşk hayatınızda geçmişe yönelik bir takım konular gündeme gelebilir. Yeni bir ilişki veya daha önce yaşanan kriz durumlarının hesaplaşması olası gözüküyor. Çalışma hayatınızda beklediğiniz desteği görebilirsiniz. Yalnız finansal konularda riskli girişimler yapmaktan kaçının.

İkizler: Ev, yerleşim emlak alım satımı ile alakalı konular gündeminize gelebilir. Ev tadilatı ve hasarları konusunda dikkatli olmanızda yarar var. Aşk hayatınızda hareketlilik olmasına karşın, kariyer anlamında aldığınız hasarlar keyfinizi kaçırabilir. Otorite figürleri, ebeveynler ile tartışmayın. Sağlığınıza dikkat edin.

Yengeç: Yazılı projeler, yeni anlaşmalar kısa süreli seyahatler açısından hayatınızda hareketlilik oluşabilir. Bu süreçte aynı zamanda aılenız ve evınızle ılgılenmenız gerekebılır. İş anlamında yanınızda veya ortak çalıştığınız kişilerle sürtüşmelerden uzak kalmanızda yarar var.

Aslan: Özellikle finansal konularda sizleri yakından alakadar eden bir takım gelişmeler olabilir. Ancak riskli yatırımlar yapmaktan ve spekulasyonlara girmekten kaçının. Kısa süreli seyahatler keyfinizi yerine getirebilir ancak aşk hayatınızda oluşabilecek hayal kırıklıklarına karşı tedbirli olun.

Başak: Burcunuzda gerçekleşen tutulmadan ötürü özellikle sağlığınıza dikkat etmenizde yarar var. Söz konusu durumdan kişisel ilişkilerinizde etkilenecektir. Yakın çevreniz ile tartışmalardan uzak kalın. Bekar olanlar veya ilişkisini ciddiye döndürmek isteyenler adım atabilir. Finansal açıdan beklediğiniz desteği görebilirsiniz.

Terazi: Sağlığınızla alakalı konularda hassasiyet göstermeniz gereken durumlar oluşabilir. Özellikle arkanızdan gizli bir takım işlerin döndüğünü görmek sizi yoracaktır. İlişkiler anlamında yorucu bir süreç deneyimleyebilirsiniz. Konuşmalara ve dedikodulara dikkat edin.

Akrep: Özellikle iş hayatınızda tamamlanması gereken eski bir takım projeler gündeminize gelebilir. İş açısından yorucu bir dönemdesiniz. Adımlarınızı sağlam atmanızda yarar var. Arkadaşlarınızla tartışmalardan sakının. Bu dönem kendinizi biraz yalnız ve hüzünlü hissedebilirsiniz.

Yay: Geçmişe yönelik projeler, kariyer konuları ve çalışma alanları gündeminize gelebilir. Sağlığınız açısından özen göstermeniz gereken bir dönemdesiniz.  Çok çalışarak kendinize efor bindirmeyin. Sevdiğiniz kişilerle görüşmek moralinizi toparlamanıza yardımcı olacaktır. Ebeveynler ile sürtüşmeyin.

Oğlak: Yurtdışı kontaklar, yabancılarla çalışmalar var ise yüksek eğitim öğretimle alakalı konular gündeminizde olacaktır. Tamamlanması gereken projeleri hızlıca tamamlayabılır, gerekli aksiyonları alabilirsiniz. Depresyona karşı temkinli olun. Psikolojinize çok yüklenmeyin.

Kova: Finansal konular hakkında aksiyon almak isteyebilirisiniz. Ancak riskli yatırımlar yapmak adına uygun bir dönemde olmadığımızı hatırlatmakta yarar görüyorum.  Sosyal çevrenizle sürtüşmeyin. Kısa süreli seyahatler kendinizi iyi hissettirecektir.

Balık: İlişkiler konusunda kadersel etkilere maruz kalabilirsiniz. İlişkileri iyi gidenler evlilik yolunda adımlar atarken ilişkisi sallantıda olan arkadaşlar vazgeçişler yaşayabilir. İş anlamında zorlanmalar veya tartışmalar gündeme gelebilir. Ortaklı iş yapan arkadaşların dikkatli olmalarında yarar var. Finansal konuda eşinizden beklediğiniz desteği alabilirsiniz.

 

Astrolog  Zeynep HANSOY

 

Kategori: Astroloji