8 Ağustos Haftası: İlişkilerde Yüksek Gerilim

Ağustos 8, 2016 | By Devamı

Herkese merhaba,

Haftaya önemli gökyüzü yerleşimlerinin olduğu bir gün ile başlıyor olacağız. Aslında genele baktığımızda en çok ilişkiler, hayatımızda idealize ettiğimiz konular ve yapılacak rutin işlerimiz ile alakalı dikkat etmemiz gerektiğini işaret eden bir hafta geçireceğiz. Bu nedenle adımlarımızı sağlam atmakta yarar var.

Nelere dikkat edelim;

Başak burcuna geçen Venüs önümüzdeki bir ay boyunca bu burçta hareket ediyor olacak. Başak; işlevsellik, hizmet etme, ince eleyip sık dokuma gibi konuları içerir. Bu nedenle kuracağımız ilişkilerde duygusallıktan öte yukarıdakı temaların  öne çıkıyor olması söz konusu olacaktır. Buraya kadar her şey normal gözükmekte, ancak bu hafta etkınlesecek olan Neptün ve saturn kontakları; ilişkiler alanında hayatımızda neyi fazla idealize ettiğimizi ve nerelerde hayal kırıklığına uğrayabileceğimizi bize gösterecektir.

Bu durumda kalp kırıklarına, yanılmalara, aldanmalara bazende değersizlik hissine karşı dikkatli olmamızda yarar var. Romantik ilişkilere başlamak açısından çokta uygun bir hafta olduğunu düşünmemekteyim açıkçası. Özellikle hafta sonuna dikkat edelim.

Pazartesi ay terazi burcunda olacak, sabahtan önemli işlerimizi halledebiliriz, ancak akşam saatlerinden itibaren hem uranus kontakları hemde ayın boşluğa gırecek olması (20:30) dan ıtıbaren bızlerın onemlı aksıyonlar almamız acısından cokta uygun zaman dılımınde olmadığımızı ısaret edıyor.

Salı ve Çarşamba günü ay akrep burcunda daha rahat açılı olacak, yaratıcı işlerimiz için bu zaman dilimini değerlendirebiliriz, hem kişisel bakım hemde ilişkiler açısından daha rahat hareket edebıleceğımız günler. Ancak Çarşamba akşamından itibaren otorite figürleri ile sürtüşmemeye özen gösterelim.

Perşembe günü ay sabah ve akşam 08:30-20:30 saatleri arasında boşlukta olacak. Bu nedenle gerıye donuk ıslerle alakadar olmamız daha ıyı olacaktır.

Cuma gününden itibaren bahsetmiş olduğumuz zorlayıcı açılar ve kontaklar gündeme geliyor. Pazar gününe kadar ilişkiler konusunda çok ama çok dikkatli olmakta yarar var. Hem kendmizi derin ve karanlık düşünceler içerisinde bulabiliriz hemde yalnızlık hissimiz giderek artabilir. Pazartesi gününe kadar olumsuz duygu ve düşüncelerden uzak durmakta yarar var.

Bu arada şu parçayı da dinleyebilirsiniz ;

https://www.youtube.com/watch?v=NdYWuo9OFAw

yalnız sevgili astrologunuzun ruh hali ile doğru orantılı olarak buraya koyduğu parçalarda değişken bir grafik izlemekte; tabii bunu dinlemek yerine  Hafta boyunca bardak bardak buzlu çay içmekte iyi gelebilir J

Bir gün burada kazım koyuncu’dan ‘’gidiyorum’’ müslüm gürses’ten ‘’yıllar utansın’’ gibi şarkılar paylaşacak olursam lütfen kayıtlardan çıkaralım.

Konuyu dağıtmayalım; Türkiye açısından da yine önemli olarak değerlendirdiğimiz bir haftada olacağız. Saturnun mars ile kontağa yaklaşması anı gergınlık ve agresyon rıskınıde beraberınde getırıyor. Geçtiğimiz yazılarımda da yazdığım üzere  Ağustos ayında özellikle   ağustosun ilk haftasından itibaren  11-12-13  ağustos a kadar dikkat ; zira bu gunlerde ozellıkle asker, memur, personel, çalışan yargı gıbı konularda bır takım hareketlılığın oluşabileceğini işaret ediyor.

  25-28 ağustos arası Marsın kontakları çok sağlıklı gözükmüyor. Ani ve beklenmedik durumlar oluşabilir. Ateş, yaralanma, operasyon, halk gibi kavramları bir cümle içinde değerlendirebiliriz.

Astrolog Zeynep Hansoy

 

Kategori: Astroloji