7 Kasım Haftası Enerjileri; Mars Kova burcunda! Değişime Hazır mısınız?

Kasım 6, 2016 | By Devamı

Herkese Merhaba!

İlişkilerde ciddiyetin öne çıktığı hareketli bir haftaya başlangıç yapıyoruz.  Mücadelemizi ve amaçlarımızı ortaya koymamızı sağlayan Mars Çarşamba günü Kova burcuna geçerken, ilişkilerden sorumlu olan Venüs biraz daha ciddiyet kazanarak cumartesi günü Oğlak burcuna geçiyor.

Kısacası Hafta ortasından itibaren fikirlerimizi ve inançlarımızı daha net bir şekilde savunurken; hafta sonu yapacağımız girişimlerde daha kalıcı adımlar atıyor olacağız.otto

Marsın kovaya geçmesiyle beraber Türkiye açısından 4 aralığa kadar özellikle ülke borçları, vergiler, dış borçlar ile alakalı aksiyonlar alınmak istenecek.

Yangın, kaza, patlama, savaş, vb. sevimsiz olaylara da dikkat etmemizde yarar var.

Özellikle 18 kasımdan itibaren diğer ülkelerle diplomatik ilişkiler yoğunluk gösterebilir.

Bu arada yine gündemde askerler, memurlar,hastaneler ve çalışan personeli alakadar eden durumlar olacaktır.

15 Kasım ve takip eden aralığın ilk haftasına kadar  güne her anlamda dikkat etmekte yarar var.  

Hafta boyunca globalde deprem ve tektonik hareketlilik riski görüyorum.

Merkür ise hafta sonundan itibaren yay burcuna girmiş olacak. Fikirlerimizde fazla abartılı yaklaşımlardan uzak kalmakta yarar var.

Pazartesi günü ay kova burcunda olacak; özellikle uzun vadeli planlar ve çalışmalar yapmak için öğleden sonrasını tercih etmemizde yarar var. Böylelikle girişeceğimiz işler uzun soluklu olacaktır. Salı günüde ay kova burcunda olacak;  Sabahtan aklımıza güzel fikirler gelebilir ancak bunları ifade etmekte zorlanabiliriz, yanlış anlaşılmalara dikkat edelim.  Kadın erkek ilişkileri açısından nispeten daha keyifli bir gün bu nedenle sevdiceğinizle güzel vakit geçirebilirsiniz. 17:00’den sonra ay boşlukta kalacak. Bu nedenle geçmişe yönelik işlerimizi tamamlayabiliriz.

Çarşamba günü ay balık burcunda olacak aynı zamanda marsta kova burcuna geçtiğinden artık bizleri yaralayan eski işleri ve düşünce kalıplarını bir kenara bırakıp yeniye yer açabileceğimiz bir zaman dilimini işaret ediyor. Akşam saatleri meditasyon, dua, şifa  ve zikir çalışmaları yapmak için uygun olacak. Mars geçişinin burçlara göre etkilerini aşağıda inceleyebilirsiniz. Perşembe günüde benzer etkiler mevcut yalnız akşam saatlerinde özel ilişkilerimizde sert tutum içerisinde bulunmaktan kaçınalım. Cuma günüde ay balık burcunda olacak yalnız fazla abartılı tutumlardan bugünde uzak durmamızda yarar var. Fazla yemek, fazla harcama yada ilişki konusunda düşüncesizce atılan adımlar sorun çıkarabilir.

Cumartesi günü ay koç burcunda ilerleyecek yalnız haftanın son gününde dengesiz enerjiler devrede olacak bu nedenle sabırsız veya anlayışsız tutumlardan kaçınmamızda yarar var. 15:45 ten sonra ay boşlukta olacağı için yeni girişimler yapmamakta yarar var, Venüs’ün oğlak burcuna geçmesi ile beraber önümüzdeki bir ay ilişkilerde biraz daha ciddiyetin dozu artabilir. Pazar günü ay boğa burcuna giriş yapacak biraz daha keyifli olacağımız bir gündeyiz, sabahtan özellikle aile ile gereksiz tartışmalara girmekten kaçınalım, öğleden sonra keyifli mi keyifli bir hafta geçirebiliriz.

#KOÇ: Sosyal çevrenizde hareketliliğin giderek arttığı bir zaman dilimine giriş yapıyorsunuz. Arkadaşlarınızdan hem iş hemde kariyer anlamında destek alabilirsiniz. Sosyal olarak göz önünde bulunacağınız bu dönemde fikirlerinizi yakınlara anlatabilir, onlardan destek alabilirsiniz. Ancak başkalarınıda dinlemeniz gerektiğinide göz önünde bulundurun.

#BOĞA: İş ve kariyer anlamında oldukça hareketli bir döneme girişi yapıyorsunuz. Uzun süredir gerçekleştirmek için plan yaptığınız yazılı, sözlü ve ticari anlaşmaları yüyürlüğe koyabilirsiniz. Maddi konuları çok fazla dert etmeyin, çözüme ulaşacak, yanlız iş konusunda fazla çabalamanız ve beklenmedik seyahatlere çıkmanız olası gözüküyor.

#İKİZLER: Eğitim, Yüksek öğretim ve proje anlamında planlama aşamasında olan pek çok konu için artık harekete geçebilirsiniz. Arkadaşlarınız ve ortağınızdan aradığınız desteği bulacaksınız. Yanlız bu ara maddi anlamda çok fazla açılmamaya özen gösterin. Beklenmedik harcamalar keyfinizi kaçırmasın, beklemekte olduğunuz ufak çaplı maddi desteği bu dönemde bulabilirsiniz.

#YENGEÇ: Özellikle son 1 aydır canınızı sıkan maddi meseleler bu ay itibari ile çözüme kavuşuyor ve eliniz rahatlıyor. İş anlamında da daha rahat edeceğiniz bu dönemde yeni projeler yapmak için kendinizde gerekli gücü bulacaksınız yanlız partnerinizi ihmal etmesini iyi olur. Sizden ilgi bekliyor, miğdenize dikkat etmenizde fazla baharatlı gıdalardan kaçınmanızda yarar var.

#ASLAN:Özel hayatınız ile alakalı pek çok konu bu ay dikkatinizi çekiyor olacak. Kalbi boş olan aslanlar yeni bir ilişkiye adım atabileceği gibi ilişkisi olanlar mevcut durumlada alakalı aksiyon almak isteyebilirler. Bu arada çalışma hayatları ile yoğun bir şekilde alakadar olmak durumunda kalabilirler. Sağlığınıza dikkat etmenizde yarar var.

#BAŞAK: Çalışma hayatınız ve ofis rutininizle ilgili normalden çok daha fazla sorumluluk üzerinize yüklenebilir ama merak etmeyin. İşlerinizi tamamlayacak gücü kendinizde rahatlıkla bulabileceksiniz. Yanlız ufak tefek kazalara kırık cıkıklara karşı dikkatli olun. Aşk hayatınızda hareketlilik artıyor, sevdiğinizle güzel vakit geçirebilir, daha flörtöz olabilirsiniz.

#TERAZİ: Marsın kova burcuna geçmesiyle aşktan ve ilişkilerden yana şansınız giderek artıyor. Yakın çevrenizde yeni birileri ile tanışabilir, eğlence ortamlarının aranan ismi olabilirsiniz. Yanlız bu arada evinizi ve ailenizi ihmal etmeyin, sizden ilgi bekliyorlar. Kısa süreli yolculuklara çıkmanız olası gözüküyor.

#AKREP: Aileniz, eviniz ve yerleşim yeriniz ile alakalı önemli konular gündeminize gelebilir. Ailenizi ziyaret etmek adına kısa süreli seyahatlere çıkmak isteyebilir, evinizi taşımak gibi düşüncelere kapılabilirsiniz. Yanlız maddi durumunuzu iyi ayarlamanızda yarar var. Planlamanızı düzgün yapmazsanız sıkışmanız olası gözüküyor. Sevdiğiniz kişiden destek görebilirsiniz.

#YAY: Yakın çevreniz ve kısa süreli seyahatler bu dönemde gündeminize geliyor. Uzun süredir yapmayı erteledeğiniz yazılı ve sözlü anlaşmalar var ise şayet bu dönemde tamamlamanız olası gözüküyor. Beklemekte olduğunuz maddi kaynaklara bu ay kavuşabilirsiniz. Yakın arkadaşınızla fikir alışverişinde bulunmak kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak.

#OĞLAK: Maddi anlamda stresli bir dönemden geçebilirsiniz. Özellikle harcamalarınız düşündüğünüzden fazla olabilir. Neyseki aynı zamanda parada geçecek elinize bu nedenle rahat olabilirsiniz. İmajınızı tazlemek ve görüntünüzde değişiklikler yapmak için uygun dönemdesiniz fikirsel olarak bu ay biraz daha içe kapanık geçirmeniz olası gözüküyor.

#KOVA: Marsın burcunuza geçmesi ile beraber pek çok konuda aksiyon alacak gücü kendinizde bulacaksınız. Yanlız özellikle sosyal çevrenizde çok sert ifadelerde bulunmaktan kaçınmanızda yarar var. Arkdaşlarınıza karşı kırıcı olmayın. Zaman zaman kendinizi yanlız hissedebilirsiniz ama bu durum geçici. Sağlıkla alakalı kontrollerinizi yaptırmanızda fayda var.

#BALIK: Marsın kova burcuna geçmesi ile beraber kendinizi biraz daha olayların akşına bırakmış bir şekilde bulabilirsiniz. Ama endişlenemeyin bu süreç geçici, ay boyunca içe dönük olmak biraz daha oluruna bırakmak size kendinizi daha iyi hissetirecektir. Arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize vakit ayırmak size iyi gelecek.

Hepimize güzel bir hafta olsun

Astrolog Zeynep HANSOY

Kategori: Astroloji