Ayın Burcu ‘İKİZLER’ ve Haziran 2015 Burç Yorumlarınız

Mayıs 28, 2015 | By Devamı

İKİZLER (AYIN BURCU)

21 Mayıs – 21 Haziran

Grubu: Hava, Değişken

Renk: Yeşil

Uğurlu günü:Çarşamba

Uğurlu sayısı: 9

gemn

Zeki, meraklı, dışa dönük ve hazır cevap olan ikizler burcu konuşmayı ve hitabet sanatını kullanmayı çok iyi becerir. Etraflarındaki değişime hızla ayak uyduran ikizler burçlarının çok yönlülüğü ilk bakışta zodyağın diğer üyeleri tarafından kafa karıştırıcı olarak görülebilir ancak unutmamak gerekir ki bu burç zodyak işaretindeki ‘ikizler’ sembolü ile temsil edilir ve çift bedenli bir burçtur. Dolayısıyla sizi şaşırtabilir. Mitolojide Castor ve Pollux ile temsil edilen ikizlerin bir anı ile diğer anı uyuşmayabilir. Bir gün maceraya atılmaya çalışırken diğer gün masa başında bir iş sahibi olmak isteyebilir.

İkizler burcu insanı için değişim olmazsa olmazdır ve rutinden hoşlanmazlar. Araştırmacı, sabırsız yapısının derinliklerinde kendisine sürekli bir ideal arayışı yatar. Aslında kendisi de bu idealin ne olduğundan çok emin olmayabilir. Rüzgar o gün onlar için hangi yönde esiyorsa yelkenlerini de o yöne doğru çevirirler. Edebiyata, yazarlığa ve yabancı dillere karşı özel bir yetenekleri vardır. Onları her daim yeni bir şeyler anlatırken, araştırırken veya yazı yazarken görebilirsiniz.

İkizler burcu kadını, ince uzun ve çekici bir görünüme sahiptir. Hem fiziksel açıdan hem de zihinsel açıdan son derece aktiftirler.Yalnız kalmaktan hoşlanmadıkları için sosyal çevreleri geniştir ve mutlaka fikirlerini paylaşacak dostları vardır. Cazibeli olan ikizler kadını, zekası, tatlı sözleri, zarif tavırları, yaşam sevici ve nerede nasıl davranacağını bilmesi sayesinde çevresi tarafından fazlasıyla beğeni toplar.

İkizler burcu erkekleri tıpkı kadınları gibi dışa dönük, zeki ve hitap yeteneklerini çok iyi kullanan çekici bireylerdir. İlk bakışta güvenilmez bir tablo çizebilirler ancak doğası gereği ikizler burcu erkeğinin bir yere bağlı kalması çok zordur. Bu nedenle gönül ilişkilerinde havai tavırlar sergileyebilirler. Kısıtlanmaya, hareket özgürlüklerinin sınırlanmasına çok fazla tahammülleri yoktur. Bu yüzden siz siz olun eğer karşınızda bir ikizler erkeği var ise onu asla sıkmayın.

Giyim konusunda sahip oldukları stil o günkü ruh hallerine göre değişkenlik gösterebilir. Bir gün spor eşofmanla karşınıza gelen ikizler burcunu diğer gün son derece romantik kıyafetler içerisinde görmeniz mümkündür. Renk tercihleri genelde canlı ve uyumludur.

Sanat ve edebi yönü kuvvetli ikizler burcu ünlüleri arasında: Marilyn Monroe, Angelina Jolie, Johnny Depp, Clint Eastwood, Nicole Kidman Kenan İmirzalıoğlu, Bülent Ersoy, Kenan Doğulu, Adile Naşit, Nilüfer, Haluk Bilginer, Kerem Alışık, OrhanPamuk, Attila İlhan sayılabilir.

 

KOÇ

Yakın çevrenizin hareketlendiği, valizinizi toparlayıp sıklıkla seyahate çıkacağınız bir Haziran ayı sizleri bekliyor. Ay boyunca aşk ve ilişkiler adına da şanslı olacaksınız ancak aceleyle karar vermemeniz yerinde olacaktır. Özellikle iletişim konusunda ay ortasına kadar devam eden Merkür retrosu geçmişten kalma bir takım maddi sorumlulukları ve ödemeleri gündeminize taşıyabilir. Ofis içerisinde yazılı ve sözlü anlamda aksamalar, telefonların ve internetin bozulması kısacası iletişim trafiğinizin sıkıntılı bir hale gelmesi de söz konusu olabilir. Bu nedenle önemli bilgilerinizi mutlaka yedekleyin. Seyahate çıkmadan önce mutlaka biletlerinizi kontrol edin. Ay sonunda evinizin dekorasyonunu yenilemek isteyebilir, vaktinizi aile büyüklerinize ayırabilirsiniz.

BOĞA

Maddi açıdan sizin için önemli olacak bir ay’ a giriş yapıyorsunuz. Bütçenizin belli bir kısmını yaşadığınız alanı şekillendirmek için ayırmak isteyebilirsiniz. Bu ay ev ve bahçe dekorasyonu yapabilir ve çevrenizi güzelleştirebilirsiniz. Gül ve yasemin aromaları sizi mutlu edecektir. Bu arada işiniz ile alakalı yeni girişimlerde bulunabilir, ortaklık ile alakalı konular gündeminize gelebilir. Finansal anlamda güvenlik arayışınız öne çıkıyor ancak bu ay elinize para geldiği gibi gidebilir. Bu nedenle maddi anlamda dikkatli adımlar atmanızda fayda var. Özellikle Haziran 13’e kadar büyük miktarlarda harcama yapacaksanız faturalarınızı ve fişlerinizi mutlaka tekrar tekrar kontrol edin. Ay sonu kısa süreli geziler gündeminize gelebilir, şehir hayatından biraz uzaklaşarak rahatlayabilirsiniz.

İKİZLER

Spirituel anlamda kendi içinize döneceğiniz, ruhsal ve bedensel olarak yenilenme süreci yaşayacağınız bir Haziran ayına giriş yapıyorsunuz. Bilinçaltınız bu dönemde her zamankinden biraz daha karışık olabilir. Ayrıca önceden ihmal etmiş olduğunuz sağlık durumları tekrar karşınıza çıkabilir. Bu nedenle bedensel olarak kendinizi fazla zorlamamanızda fayda var. İş yerinizde dedikodulara karşı dikkatli olun. Bu ay maddi anlamda sizi zorlayan etkiler tamamen ortadan kalktığı için rahat bir nefes alabileceksiniz. Haziranın ilk haftasından itibaren arkadaşlarınızla sosyalleşebilir, sıklıkla seyahate çıkabilirsiniz. Önümüzdeki dönemi finansal açıdan verimli değerlendirmeye özen gösterin. Maddi olarak rahatlamışken para biriktirmek size kendinizi daha iyi hissettirecektir. Bu ay duygusal ilişkinizde partnerinizle sürtüşmelerden kaçının ve koşulları çok fazla zorlamayın.

YENGEÇ

Sosyal çevrenizin hareketliliğinin arttığı bir ay sizi bekliyor. Yeni arkadaş grupları ile tanışabilir, çevrenizden destek görebilirsiniz. Merkür’ ün konumundan ötürü sağlık konusunda siz sevgili yengeçlerin dikkatli olması gerekiyor. İhmal ettiğiniz kontrolleriniz var ise eğer tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Ay boyunca kendinizi engellenmiş ve kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Bu nedenle kendinizi zorlayacak koşullardan uzak kalmalı, ikili mücadelelere çok girmemelisiniz. Bu dönemi biraz daha içinize dönerek geçirmek istemeniz olası gibi duruyor. Rüyalarınıza, dileklerinize ve hayallerinize bu dönemde dikkat edin. Beklenmedik düşmanlıklara veya dedikodulara maruz kalabilirsiniz. Kaybettiğiniz kıymetli eşyalarınız beklenmedik bir şekilde ortaya çıkabilir ve sizde bu duruma sevinebilirsiniz. Haziranın ilk haftasından itibaren maddi konularda da kendinizi daha olumlu hissedeceksiniz. Ay sonunun gelmesi ile kendinizi çok daha net ortaya koyabilir, ilişkilerinizde de beklediğiniz adımları atabilirsiniz.

ASLAN

Sosyal çevrenizin ve aşk hayatınızın hareketlendiği keyifli bir haziran ayı sizleri bekliyor. Önümüzdeki bir ay boyunca dış görüntünüzü yenileyebilir, gardırobunuzdaki kıyafetleri elden geçirebilir neşeniz ve enerjinizle çevrenizdeki pek çok kişinin dikkatini çekebilirsiniz. Saçınızın modelini ve rengini değiştirmek için bu ay son derece uygun. Haziran boyunca etrafınızdaki pek çok sosyal aktiviteden haberdar olacak, partilerin, davetlerin aranan ismi siz olacaksınız. Ay ortasına kadar olan zaman diliminde eski dostlarınızla bir araya gelebilir, uzun süredir görmediğiniz arkadaşlarınızla tatile çıkabilirsiniz. Ancak Mars’ın konumu sizi uyarıyor. Sosyal anlamda çok aktif olsanız da yakın çevrenizde baskıcı, dediğim dedik tavırlardan uzak durmanızda fayda var. Sözleriniz yanlış anlaşılabilir ve küçük çaplı tartışmalar yaşayabilirsiniz. İlişkiler anlamında sizi heyecanlandıracak kimseler karşınıza gelebilir ancak karar vermek için acele etmeyin. Ay sonundan itibaren bütçenizle alakalı güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

BAŞAK

Kariyer anlamında aktif olacağınız ve istediğiniz başarıyı yakalayacağınız hareketli bir haziran ayı sizleri bekliyor. Uzun süredir yapmayı planladığınız iş değişikliğini bu ay yapabilir. Beklediğiniz gelişmeleri ve haberleri önümüzdeki günlerde alabilirsiniz. Ancak iş konusunda koşulları kabul ederken ince eleyip sık dokumanızda fayda var. Size verilen teklif aynı zamanda çok daha önce gündeminizde olan ancak daha sonra rafa kalkmış bir iş üzerine olabilir. Bu nedenle koşulları dikkatli bir şekilde gözden geçirin. İş yerinizde özellikle otorite konumundaki kişilerle sürtüşmekten uzak durun. Bütün enerjinizi çalışmaya adadığınızdan ailenize çok fazla vakit ayıramayabilir aile bireyleri ile zaman zaman tartışmalara girebilirsiniz. Bu nedenle ev içerisinde biraz dikkatli olmanızda fayda var. Sosyal açıdan bu dönem kendinizi biraz izole olmuş ve engellenmiş hissedebilirsiniz. Ancak merak etmeyin, Haziranın sona ermesiyle kendinizi çok daha sosyal hissedeceksiniz.

TERAZİ

Sıklıkla seyahat edeceğiniz ve proje anlamında verimli olacağınız güzel bir Haziran ayı sizleri bekliyor. Özellikle yüksek öğretimle ilgili olan terazi burçları yeni başlangıçlar yapabilir, eğitimlerine devam edenler ise programlarını tamamlamak üzere yurtdışı seyahatlerine çıkabilirler. Sosyal çevrenizin hareketlendiği bu dönemde girdiğiniz arkadaş ortamında sizi heyecanlandıracak birileri ile karşılaşabilirsiniz. İş konusunda özellikle ticaret ve yurtdışı çalışmalar yapan terazi burçları açısından dikkat edilmesi gereken bir zaman dilimindeyiz. İş yerinizde kısa süreli krizler meydana gelebilir. Bu nedenle çalışmalarınıza özen göstermeli ve soğuk kanlılığınızı korumalısınız. Bu sayede aşılması zor gözüken krizi yönetebilir, iş yerinizde beklediğiniz takdiri görebilirsiniz. Maddi anlamda bütçenizi fazla zorlamamanızda fayda var.

AKREP

Gelir konusunda kendinizi daha güvende hissedeceğiniz bir Haziran ayı sizleri bekliyor. Uzun süredir yaptığınız yatırımların karşılığını alabilir, eşinizden ve ortağınızdan beklemekte olduğunuz desteği bu ay rahatlıkla görebilirsiniz. Özellikle iş anlamında alacağınız yeni teklifler sizi sevindirecek, bütçe olarak rahatlamanızı sağlayacaktır. İş kurmak adına girişim yapacaksanız, finansal açıdan bankadan kredi veya destek alabilirsiniz. Haziranın ikinci haftasına kadar yapacağınız sözleşmelerde ve ödemelerde dikkatli davranmanızda fayda var. Hatalara ve karışıklıklara açık bir dönemdesiniz. Haziran boyunca rüyalarınız size yol gösteren cinsten olacak. Bu nedenle sezgilerinize güvenebilir, iş anlamında önemli bir adım atmadan önce iç sesinizi dinleyebilirsiniz. Ay sonu ailenizle yapacağınız kısa bir seyahat keyfinizi yerine getirecektir. Haziranın son haftası özellikle beslenmenize ve midenize dikkat etmenizde fayda var. İlişkiler açısından nispeten sakin geçecek olan haziran ayını ileriye dönük yapacağınız planlar adına verimli değerlendirebilirsiniz.

YAY

İlişkiler ve ortaklıklar adına son derece önemli olacak bir Haziran ayına giriş yapıyorsunuz. Mevcut ilişkinizi gözden geçirebilir ve önemli kararlar alabilirsiniz. İyi haber ilişkinizde bütün taşlar yerine oturmuş ise şayet sevdiğinizle güzel vakit geçirebilir, önemli konuşmalar yapabilir ve ilişkinizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Eğer kötü giden bir ilişkiniz var ise şayet ipleri elinize alıp ilişkinize yön vermek isteyebilir veya tıkanmış durumdaki ilişkiyi sonlandırmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle ilişkileriniz hakkında önemli değerlendirmeler yapacaksanız şayet 13 Hazirandan sonrasını beklemenizde fayda var. Uzun süredir görüşmediğiniz eski ilişkinizden de haber almanız olası gözüküyor. Ancak harekete geçmeden önce Merkür’ün geri hareketini sonlandırmasını beklemeniz daha doğru olacaktır. Kariyer odaklı olan yay burçları ise bu dönemde kendilerine yeni bir iş ortağı bulabilir ve çalışmalarına hız verebilirler. İletişim anlamında hareketli olacak Haziran ayı boyunca sözleşmelere veya yapacağınız anlaşmalara da ekstra özen göstermenizde fayda var: Ufak tefek terslikler canınızı sıkmasın.

OĞLAK

Çalışma temponuz ve sağlığınız açısından dikkatli olmanız gereken bir Haziran ayına giriş yapıyorsunuz. İşinizle alakalı yoğunluğunun ve iş yükünün artabileceği gibi çalışma temponuzdan ötürü sağlığınızı ihmal etmeniz söz konusu olabilir. Bu nedenle öncelikle beslenme ve uyku düzeninize dikkat etmenizde, sağlığınızla alakalı konuları göz ardı etmemenizde fayda var. Eksik sağlık kontrolleriniz var ise bu ay mutlaka kontrolden geçiniz. Çalışma ortamınızdaki yoğunluktan ötürü gözünüzden kaçan ufak detaylar olabilir. Sizinle birlikte çalışan ofis arkadaşlarınızla sürtüşmelerden ve yanlış anlamalardan uzak kalmanızda fayda var. Çalışmalarınız yoğunlaştığı için “dinlenmeye zaman ayıramıyorum” diye üzülebilirsiniz. Ancak merak etmeyin emeklerinizin karşılığını maddi anlamda fazlasıyla alacaksınız. Ekonomik anlamda beklediğiniz desteği Haziran ayında alabilir. Önümüzdeki aylar için tatil hazırlığına başlayabilirsiniz. Ay sonundan itibaren ilişkinizde önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz.

KOVA

Aşk ilişkilerinizin ve sosyal çevrenizin hareketlendiği, kısaca yaşama sevincinizin arttığı keyifli bir Haziran ayı sizleri bekliyor. Gönlünüz eğer boş ise hayatınıza neşe katacak yeni insanlarla tanışabilir, romantik zamanlar geçirebilirsiniz. Bu dönem aynı zamanda yaratıcılık gerektiren işler açısından da son derece verimli geçecektir. Eğer uğraşmakta olduğunuz bir hobiniz var ise profesyonel olarak bir basamak yukarıya taşıyabilir, sanat, tasarım, yazarlık vb. hayal gücü gerektiren konularda ise yaratıcı davranarak son derece verimli bir Haziran ayı geçirebilirsiniz. Ay sonunda iş temponuz artacağından Haziran ayını sevdiğiniz kişi ile birlikte kısa tatil gezileri ile değerlendirebilir, keyifli yolculuklar yapabilirsiniz. Bu arada maddi konular yüzünden zaman zaman küçük çaplı tartışmalar meydana gelebilir. Fazla büyütmeden ılımlı bir şekilde sorunları halletmeye bakın.

BALIK

Eviniz ve aile yaşantınızla ilgili değişiklikler Haziran ayında ön plana çıkıyor olacak. Uzun süredir yaşam alanınızı yenilemeyi veya değiştirmeyi planlıyor olabilirsiniz. İşte tam da bunu gerçekleştirmek için karşınıza beklediğiniz fırsat bu ay karşınıza çıkıyor. Ancak acele karar vermeyin. Emlak alım satımı yapacaksanız şayet Haziranın 13’ ünden sonra çok daha uygun bir dönem sizleri bekliyor olacak. Koşulları ve anlaşmayı çok iyi gözden geçirmeyi unutmayın. Haziran boyunca evinizin dekorasyonunu yenileyebilir, çok istediğiniz ev aksesuarlarını bu ay içinde alabilirsiniz. Aile büyüklerinizle ilgilenmeniz gereken bu ay, iş seyahatleri açısından da yoğun geçebilir. Aklınıza olumsuz bir şey gelmesin, bu dönemde iş yaşamınızdaki detayları çok daha rahat çözebilir ve üstlerinizden fazlasıyla destek görebilirsiniz. Haziran ayı boyunca kendinizi zinde ve enerjik hissedeceksiniz. Spor yapmayı ihmal etmeyin, tempoyu arttırın!.

Kategori: Astroloji, Aylık Yorumlar